Pisanka z mantrą i murarka

Przypomnę, że kto chce usłyszeć mą korespondencję odczytaną w brawurowej interpretacji redaktora Gastrofazy w Antyradiu, no to niech jej słucha, zwłaszcza w sobotę.

Witam Szanownego Pana, którego świergolenia wypatruję co tydzień!
Niestety nie słyszałam co pan mówił na początku, bo moja ciocia przyniosła jajko i tłumaczyła mi, że mam je ładnie pomalować, bo farbowanie cebulą nie wyszło. Zasadniczo plan jest taki, że mamy się zbytnio nie spinać, ale być może wyjdzie jak zwykle. 
Oprócz ratowania pisanek i prasowania serwetek będę piekła ciasto z kaszki manny (znów przepis babci). Poza tym: wreszcie zobaczyłam pierwszą tegoroczną murarkę ogrodową! Wcale nie w ogrodzie, tylko w pracy, wleciała przez okno do introligatorni. Murarka to lewacka pszczoła, która nie ma królowej. Od zwykłej odróżnia ją rude futerko na zadku. 
Smacznego jajka i pędzę po pędzel… właściwie, jeśli to pisanka, to chyba powinnam na niej coś napisać…?

Faktycznie była to szybka akcja z tym jajkiem; i faktycznie uznałam, że napiszę, ale nie było specjalnie czasu pomyśleć, co. No to napisałam pierwsze, co mi przyszło do głowy: „om mani padme hum”. Mantra współczujących Buddów.  A więc moja pisanka oczyszcza z egoizmu, żądzy rozrywki (w granicach rozsądku, mam nadzieję), egoistycznego pożądania, uprzedzeń, chciwości i nienawiści! Wygląda tak:

IMG_20190420_104028_193

Co ciekawe, mantrę poznałam za pośrednictwem pewnego buddysty, z którym kiedyś mieliśmy zamiar synchronicznie dokonać apostazji… Na razie zwyczajnie nie mam na to czasu, więc moja apostazja przerodziła się w taki oto synkretyzm.

Przepis na ciasto z kaszki podam później, jak się upewnię, że go dobrze interpretuję (dawno nie wykonałam w ogóle żadnego ciasta, ale właśnie przypomniało mi się, że to lubię).

Na zdjęciu w tle zeszłoroczna murarka ogrodowa i berberys, który teraz jeszcze nie kwitnie.

2 myśli na temat “Pisanka z mantrą i murarka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s